Pazaryerlerinin Başarılı Satıcısı Kendi E-ticaret Sitesinin Altyapısına Nasıl Karar Verdi?

Menu

E-ticarette alışveriş yapan özellikle pazaryerleri üzerinden dermokozmetik ürünler satın alan kişilerin en az bir defa rastladığı satıcılardan olan Dermojet, özellikle Trendyol ve Hepsiburada’daki yüksek mağaza puanlarıyla öne çıkıyor.

Geçtiğimiz aylarda Dopigo ekibi ile birlikte Dermojet ekibini kendi ofis/depolarında ziyaret ederek süreçlerini görebilme fırsatımız da olmuştu. Bu doğrultuda Dermojet’in pazaryerlerinde neden uzun süredir yüksek mağaza puanlarında tutunduğunu depolarındaki titiz süreçlerden sonra daha iyi anladık.

E-ticarette görmüş geçirmiş ve belirli bir seviyeye gelmiş satıcıların/firmaların, nispeten daha yeni satıcılara göre bazı konularda tercihleri deneyim seviyelerine göre farklı oluyor. Nitekim iş dinamiklerine aşinalığı görece az olan kişiler e-ticaret konusundaki ürün ve hizmetlerde fiyat/performans kaygısı ile aslında uzun vadede onlara problem olabilecek, hem teknik hem de müşteri deneyimi anlamında sürdürülebilir olmayan seçenekleri tercih ediyorlar. Bu durum da aslında en sağlam kale olması gereken firmaların kendi e-ticaret sitelerinin onların en zayıf noktası olan alan haline geliyor.

Ticimax’e Geçiş Süreci

Dermojet, geçtiğimiz zaman diliminde hızlıca bir e-ticaret sitesi oluşturabilmek ve sipariş almaya başlamak için global anlamda çok tercih edilen Opencart altyapısını tercih etmişti. Dopigo ile de entegre olması ve sağlayıcı tarafından fiyat/performans nitelikli olarak pazarlanması açısından bu tercih yapılmıştı.

Ancak Opencart, Woocommerce gibi sistemler çok kullanışlı ve esnek olmalarına rağmen teknik anlamda yeterlilik seviyesi (yazılımcı istihdamı) normal düzeyde olamayan şirketler tarafından kullanıldıklarında uzun vadede isteklere cevap verebilme, destek/güncelleme ve her anlamda entegrasyon problemleri ile karşı karşıya kalınıyor.

Opencart tercih edilen süre boyunca yukarıda belirtilen problemlerin çoğunu yaşayan Dermojet, kendi e-ticaret satışlarını daha da artırabilmek ve sürdürülebilir bir hale getirebilmek açısından e-ticaret altyapısını değiştirmeye karar verdi. Bu süreçte Commertouch olarak doğru altyapı, doğru entegrasyon ve doğru müşteri deneyimi dinamikleri üzerinden Ticimax altyapısı tercih edilerek yeni sitenin oluşturulma aşamaları tamamlandı.

Yeni yüzüyle Dermojet.com.tr çok yakında yayında olacak.

Pazaryerlerinin Başarılı Satıcısı Kendi E-ticaret Sitesinin Altyapısına Nasıl Karar Verdi?

Konusunda bizden destek almak istiyorsanız formu doldurun!