Kasım Ayına Hazır mısınız?

Menu

Kasım ayı e-ticarette yoğun bir kampanya döneminin olduğu ve e-ticaret hacminin en yüksek olduğu aydır. Ticaret Bakanlığının verilerine göre 2019 ve 2020 yıllarında Kasım ayı, e-ticaretin genel ticaretteki oranının en yüksek olduğu ay olarak öne çıkıyor.

metin, elektronik eşyalar içeren bir resimAçıklama otomatik olarak oluşturuldu

Kasım ayındaki 11.11 ve black friday kampanyaları için önceden hazırlık yapmak, kampanya stratejileri ve öne çıkartılacak ürün gruplarını belirlemek iyi bir kampanya dönemi geçirmenize yardımcı olacaktır.

Deponuzu Düzenleyin ve Farklı Kargo Alternatifleri Araştırın

Kasım ayı gibi yoğun bir dönemde, en çok satan tüm ürünlerin paketleme istasyonlarına mümkün olduğunca yakın olması çok daha verimli olacaktır. Ayrıca, popüler öğeler birbirine daha yakın olduğu için, depo çalışanları çok daha hızlı ürün paketlemesi yapabilir.

Kargo firmaları Kasım ayında en yoğun dönemlerini geçirmektedirler. Kargo firmalarında yaşanabilecek olası gecikmelerin önüne geçebilmek için farklı kargo firmaları ile anlaşmalar yapın. Şehir içi siparişlerinizde aynı gün teslimat yapan kargo firmalarıyla çalışabilirsiniz. Bu müşteri memnuniyetini artırmanıza da yardımcı olacaktır.

Web Sitenizi Kasım Ayına Hazırlayın

Web sitenizi ziyaret eden kişilerin ödeme adımlarında veya yavaş açılan sayfalarda zorlanmasını istemezsiniz bu yüzden önceden web sitenizin hızının iyi olduğundan emin olun. Yapılan bir araştırmaya göre web sitesindeki 0,1 saniyelik gecikme dönüşüm oranlarının %7 azalmasına etki edebiliyor. Sepet ve ödeme sayfalarınızı kontrol edin. Müşterilerin ödeme sayfasında sorun yaşamaması için alternatif ödeme yöntemleri geliştirebilirsiniz.

Remarketing Stratejileri Oluşturun

Sitenizi önceden ziyaret etmiş ancak satın almadan ayrılmış olan müşteriler ürünleriniz ile ilgilenmiyor demek değildir. Kasım ayındaki kampanyalarınızda related digital gibi pazarlama otomasyon araçları sayesinde bu potansiyel müşterileri tekrardan sitenize çekebilirsiniz. Dijital reklam araçları ile sitenizi önceden ziyaret etmiş potansiyel müşterilerinize Kasım ayındaki kampanyalarınızı tanıtabilirsiniz.

Çapraz Satış Seçenekleri Oluşturun

Müşterilerin satın aldıkları ürünler ile ilgili benzer ürünleri indirimli bir şekilde sunun. Bu ürünleri kasa önü fırsatlarına veya indirimli ürün seçenekleri arasında sunarak satışlarınızı artırabilirsiniz. Çapraz satış söz konusu olduğunda, bunun yalnızca müşterilerin ürünleri satın almasını sağlamakla ilgili olmadığını unutmayın. Amaç, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için daha iyi bir çözüm sunan ilgili ürünler sunmaktır.

Kasım Ayına Hazır mısınız?

Konusunda bizden destek almak istiyorsanız formu doldurun!