Defya’nın On-site Pazarlama Kasları Nasıl Güçlendi?

Menu

on-site pazarlama marketing

E-ticaret sitesi yaparak ürünleri listelemek ve satışa hazır hale gelmek günümüz koşullarında çok basit yöntemlerle çözülebilen bir konu haline geldi. Yüzlerce farklı hizmet veren firma aracılığı ile kişiler veya markalar birkaç tıklamayla online mağazalarını oluşturabiliyorlar. E-ticarete başlamanın bu kadar kolay olduğu koşullarda asıl önemli olan faaliyete geçirdiğiniz e-ticaret sitenize trafik çekmek ve satış yapabilmek.

E-Ticaret Dinamikleri

Rekabetin son yıllarda oldukça arttığı, internetin kocaman bir alışveriş merkezine döndüğü son yıllarda satış yapabilen ve rakiplerden sıyrılabilen bir online mağaza operasyonu yürütmek birden çok dinamiğe bağlı. Bu dinamiklerin arasında sitenize gelen ziyaretçileri nasıl yönlendirdiğiniz ve onlara nasıl faydalar sunabildiğiniz, bu faydaları ne kadar görünür kılabildiğiniz ziyaretçilerin site içerisindeki yolculuğunun “sipariş tamamlandı” sayfasında bitmesi için oldukça önemli.

E-ticaret operasyonları için Commertouch’dan destek alan e-ticaret üzerinden sağlıklı yaşam aletleri satıcısı olan Defya’da, yaratılan trafiğin site üzerinde ne kadar iyi yönlenebildiği konusundaki sorular neticesinde site üzerinde kullanılabilecek aynı zamanda kullanılan e-ticaret altyapısına entegre olabilecek bir araç/ürün arayışına girerek Related Marketing Cloud ile çalışmaya karar verildi.

Related Marketing Cloud ile site üzerinde, belirli ürünlerde, kategorilerde tanımlanan promosyonları farklı kullanıcı segmentlerine göre gösterebiliyor, site üzerinde oyunlaştırma özellikleri ile kullanıcıların sitede daha fazla vakit geçirmesini ve promosyonları efektif göstererek satışa yönlenebilme imkanını artırıyor.

Site içerisine eklenebilen Story, Notification Icon gibi özellikler ile ziyaretçilerin promosyon ve kategori sayfalarına yönlenmesi kolaylaşıyor.

Ayrıca site içerisinde yapılan faaliyetlerin bir tamamlayıcısı olarak Mail Recommendation olanakları sayesinde;

  • Sepet hatırlatma
  • Son bakılan ürünler ve alternatifleri
  • Fiyatı düşen ürünler
  • Favori kategorinin çok satanları
  • Favori kategorinin yeni gelenleri
  • Fiyatı düşen ürünler

belirlenen koşullar doğrultusunda kayıtlı ziyaretçileri e-posta olarak gönderiliyor.

Defya’nın On-site Pazarlama Kasları Nasıl Güçlendi?

Konusunda bizden destek almak istiyorsanız formu doldurun!