Hangi E-Ticaret Yazılımını Seçmelisiniz? Ticimax Mı Ideasoft Mu?

İçindekiler

E-ticaret sitesi kurmak için üst düzey yazılım bilgisi ihtiyacını ortadan kaldıran e-ticaret yazılımı alternatifleri, web sitesi kurulum ve yönetim sürecinde ortaya çıkan her ihtiyaca karşılık veriyor. İnternetten ürün satmak isteyen her girişimcinin site kurulumundan sipariş akışına varana dek pek çok sistemini düzenleyen e-ticaret altyapısı için girişimciler, genellikle Ticimax ve Ideasoft arasında seçim yapmakta zorlanmaktadır.

Hızlı, güvenilir ve sağlam bir e-ticaret sitesi oluşturmak isteyen işletmeler için kullanım kolaylığı, alternatif ödeme yöntemi desteği, SEO, mobil uyum ve daha pek çok alanda işlevsel çözümler sunan bu iki e-ticaret yazılımı tüm artıları ve eksileri ile sizler için rehber yazımızda incelendi.

Ticimax Nedir?

Ticimax, her ölçekte işletmeye hitap eden ve internetten ürün satışına yönelen firmalar için bulut tabanlı e-ticaret ve e-ihracat altyapısı hizmeti sunan bir yazılım şirketidir. Basit kullanımı ve dünya markalarından oluşan geniş referansları ile dikkat çeken Ticimax, yeni başlayanlardan ileri seviye e-ticaret yazılımı ihtiyacı bulunan işletmelere yönelik farklı paket seçenekleri ile altyapı hizmetleri sağlamaktadır.

Ticimax E-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Ticimax, internetten satış yapmak isteyen her ölçekteki işletme için web sitesinin kolayca kurulmasını sağlayan e-ticaret altyapı hizmeti vermektedir. İşletmelerin genel ihtiyaçlarına göre çeşitlendirilen Ticimax paketler; E-ticaret paketleri ve ileri seviye bulut e-ticaret çözümleri başlıkları altında kategorilere ayrılmıştır.

E-Ticaret Paketleri

Küçük, orta ve büyük ölçekli e-ticaret firmaları için Ticimax’ın standart e-ticaret paketleri altyapı ihtiyacına karşılık verir. Hızla e-ticaret sitesini kurarak online satışa başlamak isteyen işletmeler için Ticimax’ın sunduğu paket seçenekleri şunlardır:

 • Soft
 • Plus
 • Special
 • Special Extra
 • Special Omni

İleri Seviye Bulut E-Ticaret Çözümleri

Daha büyük hedeflere sahip e-ticaret firmaları, daha kapsamlı e-ticaret yazılımı ihtiyacı duyar. Ticimax, ileri seviye ihtiyaçlar için sunduğu ileri seviye e-ticaret paketleri ile ihtiyaç duyulan her özelliğe yanıt verir. İleri seviye bulut e-ticaret çözümleri kapsamında şirket tarafından sunulan e-ticaret paketleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Special Max
 • Global
 • Global Plus
 • Conversion
 • Exclusive

Ticimax’in Avantajlı Yönleri Nelerdir?

Bir e-ticaret yazılımı araştırılırken; kullanımı, ödeme sistemi entegrasyonları, SEO uyumluluğu, raporlaması, müşteri desteği, mevcut entegrasyonları ve mobil uyumu ile hakkında bilgi toplanır. Bu 8 özellik çerçevesinde Ticimax’ın sunduğu avantajlar aşağıda irdelenmektedir:

Kolay Kullanım

Fazla özellik barındıran Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak oldukça kolaydır. Tercihinizi Ticimax’tan yana kullanmanız ve e-ticaret yazılımı satın almanız ardından geçen birkaç saatte, internet satış mağazanızı hazır hale getirebilirsiniz.

Çoklu Ödeme Sistemi Entegrasyonu

Ticimax’ta herhangi bir banka kısıtlaması bulunmaz. Havale ve EFT gibi geleneksel ödeme yöntemleri yanında kredi kartı, BKM Express ve iyzico gibi ödeme sistemleri ile entegre edilebilir.

SEO Uyumluluk

Ticimax, kendisini seçen işletmelere ait e-ticaret sitelerinin Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda görüntülenmesini sağlamak adına paketlerini SEO uyumlu olarak geliştirmiştir. Sunulan E-ticaret SEO modülleri ile web sitenizi kolayca optimize edebilirsiniz.

Raporlama

E-ticaret metrikleri ve satış istatistiklerini değerlendirmeniz için farklı düzeylerde raporlama sağlar. Ürün stoklarına, üyelik kaynaklarına, mobil ve masaüstü yapılan satışlara, resim ve açıklama girilmeyen ürünlere, vb. farklı alan için analiz sağlar.

7/24 Müşteri Desteği

Ticimax, müşteri hizmetleri ve sosyal medya hesapları aracılığı ile müşterilerine 7/24 destek verir. Kurulum ve faaliyet süresince sunduğu eğitimlere ek olarak deneyimli personelleri ile ihtiyaç ve sorun anında müşterilerine çözüm yolu sunar.

Zengin Entegrasyon Çözümleri

E-ticaret sitesinin işini kolaylaştırabilecek çeşitli çözümler için Ticimax’ta entegrasyon desteği verilir. Pazaryeri, kargo, santral, ödeme sistemi, muhasebe ve Xml tedarikçi entegrasyonları ile iş süreçlerini kolaylaştıran çözümler sunar.

Mobil Uyum

Bir e-ticaret yazılımı mobil uyumlu olmalıdır ve Ticimax’ın tüm e-ticaret paketlerinin mobil uyumlu olarak geliştirilmiştir. Gereken tüm şablonlara sahip olan Ticimax altyapısı ile geliştirilen e-ticaret siteleri, cep telefonları ve tabletler üzerinden sorunsuzca görüntülenebilir.

Güvenlik

Ticimax, ISO belgeleri ile tescillenmiş Türkiye’deki ilk yazılım şirketidir. SSL sertifikası, 3D Secure, güven damgası, PCI-DSS uyumluluğu ve güvenilir ödeme yöntemleri desteği ile birlikte Ticimax; Türk Akreditasyon Kurumundan (TÜRKAK) ISO 27001, ISO 20000-1 ve ISO 22301 sertifikalarına sahip bir e-ticaret yazılımı olarak öne çıkar.

Ideasoft Nedir?

Ideasoft domain, ödeme altyapıları, yedekleme, güvenlik, web barındırma, e-posta ve e-ticaret paketleri gibi yazılım özelliklerini müşterilerine sunan Türkiye’nin en popüler yazılım şirketlerinden birisidir. 2005 yılından bu yana hizmet veren ve 35 binden fazla e-ticaret sitesinin altyapı hizmeti aldığı bir deve dönüşen Ideasoft, tıpkı Ticimax gibi Türkiye’nin en popüler e-ticaret sitesi modülleri hizmeti veren yazılım şirketleri başında gelir.

Ideasoft E-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Ideasoft, işletmelere en uygun e-ticaret paketini sunmak için mevcut seçeneklerini çeşitlendirdi. E-ticaret için geliştirilen Ideasoft paketler “Akıllı E-ticaret Paketleri” ve “Plus E-ticaret Paketleri” başlığı altında çeşitlendirildi. Faaliyet süresince her boyuttaki e-ticaret sitesinin ihtiyaç duyacağı özellikler Ideasoft e-ticaret paketlerinde kullanıma sunulmaktadır.

Akıllı E-Ticaret Paketleri

Kolay kullanımı avantajı ile yeni başlayanlar için cazip fiyatlı paket seçeneklerinin sunulduğu Ideasoft Akıllı E-ticaret paketleri şunlardır:

 • Lite
 • Pro
 • Entegre
 • Enterprise
 • Platinium

Plus E-Ticaret Paketleri

Daha gelişmiş e-ticaret yazılımı desteği isteyen işletmeler için Ideasoft’tan sunulan Plus E-ticaret paketleri alternatifleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Platinium
 • Platinium+
 • Elite+
 • Premium+
 • Custom+

Ideasoft’un Avantajlı Yönleri Nelerdir?

Ideasoft da tıpkı Ticimax gibi bir e-ticaret yazılımı için aranan tüm özellikleri paketleri aracılığı ile kullanıma sunar. E-ticarete yeni başlayanlardan halihazırda güçlü markasını internet ortamına taşımak isteyen işletmelere varana dek avantajları ile göz dolduran Idesoft e-ticaret paketlerinin 8 avantajı aşağıda paylaşılmaktadır:

Kolay Arayüz

Ideasoft, basit ve kullanışlı bir arayüze sahiptir. Web sitenizi kurmak için çeşitli gelişmiş özellikler ile kolayca bir e-ticaret sitesi faaliyete geçirilebilir.

Gelişmiş Raporlama

Ürünlere, satışlara ve ziyaretçi etkileşimlerine yönelik farklı periyotlarda verilere ulaşmanıza izin verir.

Alternatif Ödeme Yöntemi Desteği

Türiye’deki tüm banka ve sanal POS altyapıları ile entegredir. Havale/EFT, kredi ve banka kartı, mail order, vb. bankacılık ürünleri ile yapılan ödemeler yanında Iyzico ve Wirecard gibi alternatif ödeme yöntemlerinin kullanımına izin verir.

SEO Uyumluluk

Ideasoft, pek çok SEO özelliğini otomatik olarak gerçekleştirerek arama motorlarında sıralama almanıza destek verir. Ayrıca bildirdiğiniz 3 rakibe ait özel SEO performans karşılaştırma raporu sunmaktadır.

Müşteri Desteği

Ideasoft, 7/24 müşteri desteği verir. Ayrıca sosyal medya hesapları üzerinden Ideasoft müşteri temsilcilerine ulaşarak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Güvenlik

Ideasoft güvenilir altyapıya sahiptir. Güçlü marka referansları ve olumlu müşteri yorumları ile güvenilirliğini göstermektedir.

Mobil Uyumluluk

Ideasoft’un her paketi mobil uyumludur. E-ticaret sitesinin her bir detayı mobil cihazlar için optimize edilerek uyumluluk sağlanmıştır.

Gelişmiş Entegrasyon Çözümleri

E-ticaret süreçlerini otomatikleştirmek adına Ideasoft e-ticaret yazılımı; Muhasebe-Erp, ödeme sistemi, kargo, santral, XML tedarikçi ve pazaryeri entegrasyon çözümleri sunar.

Hangi E-Ticaret Yazılımı Başlangıç İçin Daha İyidir?

Ticimax mı Ideasoft mu sorusuna yanıt bulmak için avantajlar karşılaştırıldığında her iki altyapının da birbirlerine hemen hemen denk oldukları görülmektedir. Her iki marka da Türkiye’nin önde gelen iki e-ticaret yazılımı sağlayıcısıdır. Güvenilir referanslara ve zengin özelliklere sahip olan iki paket, fiyat yönünden de alternatif çeşitleri ile öne çıkarlar.

Bu iki altyapı hakkında kesin hükümlere varmak yerine ikisini de deneyimlemek en doğru yaklaşım olacaktır. Ticimax ve Ideasoft, sundukları demo sürümü ile müşterilerinin ilk elden kendilerini deneyimlemelerine izin verir. Siz de 15 günlük ücretsiz demo e-ticaret yazılımı talebinizi Ticimax ve Ideasoft’a ileterek size en iyi hitap eden seçeneği tercih edebilirsiniz.

Hangi E-Ticaret Yazılımını Seçmelisiniz? Ticimax Mı Ideasoft Mu?

Konusunda bizden destek almak istiyorsanız formu doldurun!