Dijital Reklam Yönetimi

Dijital dünyanın giderek insanları içine çekişiyle geleneksel reklamların yerini de dijital reklam almış durumda. Commertouch, dijital reklam yönetimi hizmetiyle firmanızı hedef kitlenizin karşısına en düşük maliyetlerle çıkarır. 📈

Dijital Reklam Nedir?

ASO (App Store Optimization), Apple App Store ve Google Play Store gibi mobil mağazalarda bir uygulamanın görünürlüğünü artırmak için kullanılan bir dizi teknik ve stratejidir.

 

 

5/5

Sosyal medyada ve Google’da verilen reklamlar ile marka bilinirliğimiz arttı. Sosyal medya hesaplarımız sürekli büyüyor ve ciromuz da %50 yükseldi.

Ceylan Menemenli – Kocamaar Çiftliği

E-TİCARETTE BÜYÜYEN MARKALARIMIZI İNCELEYİN! E-TİCARETTE BÜYÜYEN MARKALARIMIZI İNCELEYİN! E-TİCARETTE BÜYÜYEN MARKALARIMIZI İNCELEYİN! E-TİCARETTE BÜYÜYEN MARKALARIMIZI İNCELEYİN! E-TİCARETTE BÜYÜYEN MARKALARIMIZI İNCELEYİN! E-TİCARETTE BÜYÜYEN MARKALARIMIZI İNCELEYİN!
E-TİCARETTE BÜYÜYEN MARKALARIMIZI İNCELEYİN! E-TİCARETTE BÜYÜYEN MARKALARIMIZI İNCELEYİN! E-TİCARETTE BÜYÜYEN MARKALARIMIZI İNCELEYİN! E-TİCARETTE BÜYÜYEN MARKALARIMIZI İNCELEYİN! E-TİCARETTE BÜYÜYEN MARKALARIMIZI İNCELEYİN! E-TİCARETTE BÜYÜYEN MARKALARIMIZI İNCELEYİN!

Neden Dijital Reklam Kullanmalısınız?

İçinde bulunduğumuz dönemin bizlere en büyük getirisi dijital dünya oldu. Bu da reklamların da dijital dünyaya kaymasına ve ekonomik olarak daha ulaşılabilir olmalarına yol açtı. 

 • Ulaşmak istediğiniz kitleyi belirleyebiliyorsunuz.
 • Geleneksel reklamların aksine dijital reklamlar tam olarak ölçümlenebiliyor.
 •  Geleneksel reklamlara göre çok daha az efor ve maliyet gerektiriyor.

E-Ticaret Satıcıları Neden Dijital Reklam Kullanmalı?

Pazaryerleri ve web sitesi üzerinde listelenen ürünler Google arama sonuçları ile potansiyel alıcının karşısına çıkabilir. 

 • Hedef kitlenizin karşısına her an çıkabilirsiniz.
 • Reklamlarınızı analiz ederek dönüşüm oranlarınızı artıracak aksiyonlar alabilirsiniz.
 • Ürünlerinizi her an ilk sayfada gösterebilirsiniz.

Dijital Reklam Stratejinizi Nasıl Belirliyoruz?

Commertouch, dijital reklam stratejinizi belirlerken öncelikle markanızı ve ürünlerinizi dikkatlice inceler, rakiplerinizi analiz eder. Sonrasında ise kullanılacak dijital reklam modellerine karar verir. 

 • Rakip analizi yapılır.
 • Hedef kitle belirlenir.
 • Stratejik anahtar kelimeler belirlenir.
 • En optimal bütçe hesaplanır.

Dijital Reklam Raporlamanızı Nasıl Yapıyoruz?

Tüm kanallarda verilen reklamlarınızın aylık verilerini inceler ve rapora yansıtırız. Reklamdan gelen satış adetlerinizi, dönüşüm oranlarınızı, site trafiğinizi raporda detaylıca gösterir ve yorumlarımızı da sizlere sunarız.  Bu sayede yapılan her işlemden bilginiz olacak ve harcanan bütçe ile bu bütçenin getirisini görmüş olacaksınız.

Fropie'nin Reklam Stratejisini Nasıl Belirledik?

Fropie probiyotik bar, granola, hurma topları ve kombucha gibi sağlıklı gıdalar satan bir firma. Dijital reklam stratejisini de bunu göz önüne alarak belirledik.

 • Hem Google Ads hem de sosyal medya reklamlarında remarketing kampanyaları kurguladık.
 • Yeni eklenen ürünler için sosyal medya kanallarında trafik ve erişim reklamları kurguladık.
 • Google’da performance max kampanyasını etkili şekilde kullanarak ROAS’ı %150 artırdık.

Sürdürülebilir çözümler ile büyüyen bir marka inşa edelim

Kullandığımız dijital teknolojiler ile e-ticaret ve dijital pazarlama ağınızı güçlendiriyor, büyümenizi hızlandırıyoruz.